İkra’r Dergi 1. Sayısı

Ve Şubat 2016 itibariyle Türkiye’nin dergi ailesine İkra’r da katıldı. Hakkı okuyup, hakkı konuşmanın ehemmiyetine vurgu yapan İkra’r Dergi, yayın hayatına Nuri Pakdil’in “Okumadığın gün karanlıktasın” sloganıyla giriş yaptı. Kadrosunun büyük çoğunluğunu “genç” isimlerin oluşturduğu dergiyi, Genel Yayın Yönetmenimiz Abdulkadir Ünal giriş yazısında “Sesimizi duyuramadıklarımıza sesimizin ulaşmasına vesile olacak açık yürekli bir mektup” diye tanımlıyor.

Yazı işlerinde Abdülaziz Ünal, Yayın Kurulunda ise Zehra Deniz, Nur Güzey, Elif Aleyna Kara, Saliha Varlı, Saliha Güngör ve Sevim Soylu’nun görev yaptığı İkra’r Dergi; ilk sayısında hepimizin yakından tanıyıp, keyifle izlediği Bekir Develi röportajı ile ön plana çıkıyor. Derginin hemen başında ismine atıfta bulunularak “İkra, İkrar Et ve Kalem Tut” başlığıyla yazılmış Bilal Kılınç’ın eseri yer alıyor. Bilal Bahadır Kuzucuk’un “Kudüs’ün Gözyaşları” adlı şiiri, Elif Aleyna Kara’nın kaleminden “Mananın Kendi Zıttına Taarruzu: Ayasofya” başlıklı yazısı ve Genel Yayın Yönetmenimiz Abdulkadir Ünal’ın “En Soğuk Şubat” adlı yazısı derginin öne çıkan diğer eserleri.

İkra’r Dergi ilk sayısında yer alan diğer isimler ise; Hamiyet Varlı, Şener İşleyen, Zehra Deniz, Sevim Soylu, Saliha Güngör, Saliha Varlı, Mücahide Kaya, Yunus Kotan, Gülter Betül Atabey, Fatma Nur Kayıkçı, Rumeysa Çetin, Nur Güzey, Seda Kuru, Kübra Kayacan, Mücahide Orak, Zafer Özdemir ve Zeynep Nur Işık.

Ayrıca İkra’r Dergi’nin arka kapağını süsleyen Sultan Abdülhamid Han resmi ve sözü, vefakar bir gençliğin emarelerini barındırmakla beraber ilerleyen sayılar adına ince ve hoş mesajlar veriyor.

İkra'r 1. Sayı
1. Sayı